Novoborská 371/10, 190 00 Praha 9 | Dat. schr. 6snksyg

Nabídka kroužků v naší ZŠ pro rok 2022/23. 

Družinové děti se po skončení kroužku do školní družiny nevrací!

Agentura Krouzky.cz. 
Nabídka kroužků zde.

Agentrua Berukrouzky.cz
Nabídka kroužků zde.

Kroužek Bricks4Kidz® 1-3.třída
Rozvíjí stavební, strojírenské a technologické koncepty pomocí kostiček stavebnice LEGO®. Děti staví pod vedením lektora motorizované modely z LEGO® kostek, které se hýbají. Lekce jsou zaměřeny na různé tematické okruhy – např. vesmír, známé stavby, zvířata, tovární stroje či zajímavé vynálezy. Kurzy Bricks 4 Kidz® probíhají každý týden během školního roku (v rámci jednoho pololetí). Lekce trvá 50 min. Každé pololetí má 14 lekcí.
Přihlašování https://www.bricks4kidz.cz/praha9/krouzky-registrace/

Veselá věda
KROUŽEK VĚDECKÝCH POKUSŮ, který děti baví a zároveň chytře vzdělává, podporuje přirozenou zvídavost a touhu po bádání. Přibližuje dětem vědu hravou formou a je plný zábavných pokusů z chemie, biologie a fyziky. Je určen pro děti z 1.stupně ZŠ.
Letos zahájíme v týdnu od 3. října 1x týdně, 60 minut, 14 lekcí za pololetí. Přihlášky a více informací na: www.veselaveda.cz.

Kroužek Pejskování
Náplň kroužku: tématické hry s canisterapeutickými psy Tobim a Dexim
Kroužek je vhodný pro děti od 1. – 3 .tř.
Začátek kroužku: říjen 2022
Kdy: čtvrtek od 15:30h v ZŠ Novoborská
Cena za pololetí: 1 430,- Kč
Kde: ZŠ Novoborská
S kým: Asistentka pedagoga Tereza Dědková
Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

Sportovní kroužky

Školní atletický klub Novoborská 
Atletický klub Novoborská se již 25 let svědomitě stará o malé atlety. Trénujeme na školním hřišti ZŠ Novoborská. V případě zájmu o atletiku (ročníky 2013 a starší děti) se obraťte na webové stránky zde, kde najdete rozpis tréninků a možnot přihlášení. Podstatné informace také najdete na našem Facebooku a Instagramu pod názvem Atletika Novoborská. Těšíme se na Vás!

 

Florbal - Tigers  
Mají Vaše děti zájem o florbal? Není nic jednoduššího, než přijít na jeden z tréninků na ZŠ Novoborská, které jsou zdarma a florbal si vyzkoušet pod dohledem zkušených trenérů. Pomáháme dětem budovat jejich osobnost a zároveň je vedeme k určitým hodnotám jako je čestnost, respekt, smysl pro hranice a zdravé sebedůvěře. V mladší mládeži vedeme děti k tomu, aby se florbalem především bavily, proto nezveřejňujeme a netlačíme na výsledky. Šéftrenér mládeže Roman Janeba: „Děti se mají sportem hlavně bavit, proto v nejmladších kategoriích nehrajeme na výsledek, ale především prožitek. O to více dbáme na samotný rozvoj jedince, jak po sportovní, tak lidské stránce.“

Po 16:00-17:00, St 16:00-17:00, Pá 15:00-16:30 Více na informací zde.

 

Knights Chanbara
Chanbara je mladé sportovní odvětví vycházející z tradice japonského šermu. Jeho jedinečnost spočívá v jednoduchosti pravidel. V zápase proti sobě stojí dva soupeři vyzbrojeni obvykle stejnými zbraněmi, jejichž jediným úkolem je zasáhnout svého protivníka rychleji, než protivník zasáhne je. K boji se používají vzduchem měkčené zbraně, u kterých nehrozí zranění. 
Zahajujeme opět tréninky na ZŠ Novoborská, začátečnické skupiny trénují v pondělí od 15:00 do 16:00, skupina pokročilých v pondělí 16:00 - 17:00. Tréninky probíhají v malé tělocvičně ZŠ Novoborská, sraz je vždy u zadního vchodu do tělocvičny. V případě, že potřebujete zajistit vyzvedávání z družiny, kontaktujte nás telefonicky nebo emailem, bližší informace zde.

 

Karate - SK KAMIWAZA KARATE 
Tel.: 724 087 228
Tréninky pro začátečníky info zde.
1.hodina ZDARMA. Kamiwaza karate je největší karate klub ČR s mezinárodními úspěchy s tituly mistrů Evropy a světa. Ve školním roce 2020 / 2021 garance kompenzací v případě uzavření tělocvičen. Kvalitní všeobecná pohybová průprava s prvky sebeobrany a dlouhodobý rozvoj, řadí karate mezi nejvhodnějších sporty pro rozvoj dítěte. Tréninky ve škole  jsou určeny jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Je to ideální místo pro první krůčky s karatem. Děti se zde nenásilnou a zábavnou formou naučí základní techniky karate, údery a kopy, které trénují naprázdno, dále si zlepšují fyzickou zdatnost, koordinaci těla, vytrvalost, či obratnost. Je to ideální místo, kde se dítě, přímo ve své škole, připraví na první bílý pásek a vyzkouší si, co znamená být malým, či velkým karatistou. Pro děti jsou v průběhu roku pořádány i různé akce jako jsou závody pro začátečníky, soustředění, příměstské tábory a mnoho dalších akcí, které dětem pomůžou v jejich rozvoji. Dětem je zaručena možnost dlouhodobého rozvoje, a to díky konceptu, který je v rámci kurzů karate nastaven. 

 

Basketbal (pro dívky) - BASKET SLOVANKA

Tel: 602 150 503 Ivan Zábranský
Hledáte pro vaši dceru vhodný sport? Pak zkuste BASKETBAL. Basketbalový klub BASKET SLOVANKA ve spolupráci s vedením vaší školy otevírá kroužek minibasketbalu a sportovních her pro dívky 1.– 4. tříd ZŠ. 

 

Gymnastika pro děti
Pro koho: 1. - 5. třída (případně už i přípravná třída)
Čas: středa 15:00 - 16:00
Místo: tělocvična
Cena: 2390 Kč / pololetí
Odkaz: www.gymnastikaprodeti.org
Hlavní náplní je všeobecná sportovní příprava se zaměřením na gymnastiku.
Naučíme se kotouly, hvězdy i stojky, zacvičíme si na nářadí a zahrajeme si spoustu her.
Dále se zaměříme na nápravu svalových disbalancí, rozvoj koordinace, rychlosti, vytrvalosti a flexibility.
Trenér si vyzvedne děti před začátkem lekce v družině a po lekci děti předá rodičům.

 

„Top Dance Prague – latinsko-americké a standardní tance“ 
Přihlášení na kurz zde.
Každé úterý od 17:00 - 18:00 v tělocvičně ZŠ Novoborská.
Taneční škola klade důraz na celkovou pohybovou aktivitu, důležitou pro zdravý rozvoj ve specifickém věku dítěte.
Soustřeďuje se na všeobecnou taneční průpravu, zdravé držení a postavení těla, rozvoj koordinačních schopností dítěte v daném věku.
Ve výuce využívá různé druhy rytmických cvičení spolu s hrou na tělo, zábavných forem testů pružnosti, vytrvalosti a obratnosti, tanečních her a dalších zajímavých aktivit stmelujících kolektiv s lidským důrazem na soudržnost a sounáležitost.

 

 

ZŠ Novoborská, Praha 9 - Střížkov